Orta Gerilim Tesisleri

Akmed Elektrik Orta Gerilim Departmanı; gelinen noktada gerek kazandığı deneyim, gerekse ulaştığı kalite standartlarıyla alanında sektörün vazgeçilmez çözüm ortağı olmuştur. Tecrübeli ve yetişmiş kadrosuyla birlikte; imza attığı başarılı projelerle Akmed Elektrik O.G Departmanı, orta gerilim ve yüksek gerilim tesislerindeki kalitesini kanıtlamış ve kısa sürede sektörde iddaalı hale gelmiştir.

Trafo Merkezi Kurulumu

Yeni kurulacak bir trafo tesisi için; orta gerilim şebeke irtibat noktasından itibaren tüm yüksek gerilim ekipman kurulum ve montajıyla beraber alçak gerilim çıkış panosuna kadar olan tüm imalatlar anahtar teslimi olarak Akmed OG deneyim ve kalitesiyle yapılmaktadır.

- Bina Tipi Trafo Merkezleri
- Beton Köşk Tipi Trafo Merkezleri
- Direk Tipi Trafo Merkezleri
- Yeraltı Köşk Tipi Trafo Merkezleri

Alt Yapı Uygulamaları;

Orta gerilim ve alçak gerilim elektrik altyapı, tranşe ve kabloma işlemleri, yer altı şebeke uygulamaları yapılmaktadır.

Trafo Bakım ve Onarım Hizmetleri

Gelişen dünyada enerjinin ve enerji ile ilgili gereksinimlerin önemi gün geçtikçe daha net görülmektedir. Kesintisiz, kaliteli ve sürekli enerji için trafo ve elektrik tesislerinin bakımının yapılmasının önemi tartışılmaz bir gerçektir. Trafo ve trafo merkezleri için gerekli olan periyodik bakım ve onarımlar Akmed OG tarafından gerekli teknik ekipmanlar ile yapılmaktadır.

- Trafo yağı dielektrik testi
- Trafo yağı filtrasyon işlemleri
- İzolasyon testi
- Termal kamera ile ısınma kontrolü
- Kesici ve ayırıcı kontrolleri
- Kumanda sistemi testleri
- Trafo merkezi bakım ve temizliği

Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri

- Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Hizmetleri
- Resmi ve Teknik Danışmanlık
- Müşavirlik Hizmetleri
- Projelendirme ve Mühendislik Hizmetleri